ایجاد قابلیت گزارش نظرات نامناسب در وردپرس توسط کاربران

قابلیت گزارش نظرات نامناسب در وردپرس توسط کاربران

برخی از شبکه‌ های اجتماعی این قابلیت را برای کاربران خود ایجاد کرده اند که نظرات یا مطالب نامناسب را گزارش دهند و این موضوع باعث شده تا نظرات توهین ‌آمیز و یا مطالب نامناسب را ناظران بتوانند به راحتی حذف نمایند و این قابلیت به کاربران وردپرس هم برای گزارش نظرات نامناسب و شناسایی و حذف آن ها بسیار کمک می کند ، در این مطلب از مدرسه نرم افزار می خواهیم ایجاد قابلیت گزارش نظرات نامناسب در وردپرس توسط کاربران را مورد بررسی قرار دهیم.

 

چگونگی حذف نظرات نامناسب در وردپرس

ابتدا باید مواردی را بررسی کنیم تا بعد به چگونگی حذف نظرات نامناسب در وردپرس برسیم :

دلایل اهمیت گزارش نظرات نامناسب توسط کاربران در وردپرس

احتمالا می دانید که وردپرس مجهز به ابزاری برای مقابله با دیدگاه های اسپم می باشد ولی در برخی موارد نظرات منفی در مطالب سایت قابل رویت می باشد و با این دیدگاه ها باید مقابله کرد ، در صورتی که سایت پربازدیدی دارید و تعداد دیدگاه ها در آن بالا است ، تمامی دیدگاه ها را باید مورد بررسی قرار دهید و حتما می دانید که این کار زمان زیادی را می طلبد.

توجه داشته باشید دیدگاه های توهین آمیز و نظرات و کلمات نامناسب بر ظاهر سایت و کسب و کار شما تاثیرت نامطلوب و منفی به جای می گذارد ، برای این که بتوانید در زمان کوتاهی همه نظرات و دیدگاه ها را بررسی و تصحیح نمایید باید به کاربران سایت خود اجازه گزارش نظرات نامناسب را بدهید ، حذف این گونه دیدگاه ها با مشارکت کاربران سایت بسیار راحت تر و سریع تر صورت می گیرد.

در وردپرس قابلیت گزارش نظرات نامناسب توسط کاربران را ایجاد کنید

برای این منظور ابتدا باید افزونه Zeno Report Comments را نصب و فعال کنید و در قسمت پنل مدیریتی و در بخش تنظیمات ، زیرمنوی گفتگو را برگزینید و سپس به بخش Allow comment flagging بروید و گزینه Allow your visitors to flag a comment as inappropriate را انتخاب و تغییرات را ذخیره کنید.

تنظیمات افزونه Zeno Report Comments

بعد از این که تغییرات را ذخیره کردید در زیر گزینه Allow comment flagging در برگه گفتگو تنظیمات بیشتری نمایش داده می شود که باید به روش های زیر عمل کنید :

Flagging threshold ، در این مورد باید قبل از این که یک دیدگاه برای بررسی دستی نشان شود به تنظیم تعداد گزارشات بپردازید و این تعداد را مدیر سایت تعیین می کند که البته بهتر است مقدار آن بر روی یک قرار گیرد.

Administrator notifications ، این قابلیت زمانی که یک نظر برای تعدیل دستی ارسال شود ، ایمیل را دریافت کنید یا خیر ، ایجاد می گردد و با نظر مدیر سایت این گزینه فعال می شود.

Administrator notifications ، با فعال کردن این گزینه ، هر بار که یک نظر به عنوان نامناسب گزارش شد ، به مدیر ایمیل ارسال می شود و بهتر است که این را فعال نکنید چرا که هر بار که کاربر درباره یک نظر گزارش می دهد ، ایمیلی به مدیر ارسال می شود و در صورتی که تعداد گزارشات زیاد باشد باکس ایمیل مدیر پر از آن ها می شود ، بهتر است که گزارشات ارسالی را به صورت روزانه بررسی و نظرات را اصلاح کنید.

در نهایت و بعد از انجام این تنظیمات برای ذخیره سازی تغییرات باید بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

کاربران چگونه باید نظرات نامناسب را گزارش دهند ؟

برای این که بتوانید قابلیت اضافه شده در سایت وردپرسی خود را مشاهده کنید باید به یکی از مطالب خود مراجعه نمایید و در قسمت نظرات ، لینکی را با عنوان Report comment خواهید دید که کاربران برای گزارش نظرات نامناسب و توهین آمیز باید بر روی این لینک کلیک کنند ، بعد از این که کاربر نظری را گزارش کرد ، این افزونه به طور خودکار یک بازخورد سریع برای تشکر از وی نمایش می دهد.

جالب است بدانید وقتی که تعداد گزارشات یک دیدگاه به حد نصاب تعیین شده در تنظیمات برسد ، آن دیدگاه برای بررسی مجدد مدیر سایت ، در صف بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت بروز این اتفاق بهتر است که در سریع ترین زمان آن دیدگاه را بررسی کنید.

نکته

افزونه Zeno Report Comments یک افزونه بسیار مناسب برای گزارش نظرات نامناسب توسط کاربران در وردپرس می باشد و به راحتی می توانید آن را نصب و راه اندازی و تنظیم کنید و این قابلیت را وب سایت وردپرسی خود بیفزایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + دو =

دکمه بازگشت به بالا