روش هایی برای بهبود عملکرد وردپرس (قسمت دوم)

در مبحث قبلی به چگونگی بهبود عملکرد وردپرس پرداختیم ، در این مطلب این بحث را ادامه می دهیم تا بتوانید قابلیت های وب سایت خود را افزایش دهید و به وسیله آن کسب و کار خود را رونق بخشید ، با مدرسه نرم افزار همراه باشید تا مواردی را بررسی کنیم که در رتبه بندی گوگل موثر هستند.

 

چه کار کنیم که بهبود عملکرد وردپرس بالا رود ؟

 

افزایش امنیت وردپرس در جهت بهبود عملکرد وردپرس

برای این که به بهبود عملکرد وردپرس و همچنین قابلیت ‌های وردپرس کمک کنید تا بالا رود باید امنیت سایت وردپرسی خود را افزایش دهید ، با این کار میزان ترافیک سایت شما بسیا تحت تاثیر قرار می گیرد ، برای این منظور باید اقداماتی را جهت مطمئن شدن از امنیت وب ‌سایت صورت دهید ، از جمله بهترین اقدامات ، گواهینامه SSL است که می توانید دریافت نمایید.

مطمئن باشید اگر وب ‌سایت شما امن باشد هم بازدیدکننده بیشتری جذب می کند و هم باعث افزایش ترافیک می شود ، بدین ترتیب با یک وب سایت امن از هرگونه اقدام خراب‌ کارانه می‌ توانید جلوگیری کنید و همچنینوب سایت شما در برابر حملات brute force و دیگر حملات مقاوم خواهد بود.

افزایش و بهبود سرعت وب‌ سایت

سرعت بالای وب سایت باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتری می شود و همین موضوع باعث می شود تا رتبه‌ بهتری در موتورهای‌ جستجو داشته باشد ، خوب است بدانید که سایت ‌هایی که سرعت بالاتری دارند را گوگل در اولویت و قرار می دهد تا بدین ترتیب کاربران بتوانند از قسمت های مختلف در زمان کم تری بازدید کنند.

اگر وب سایت کندی دارید سعی کنید که بر روی سرعت آن کار کنید و آن را بهبود بخشید این موضوع ب بهبود عملکرد وردپرس هم بسیار تاثیر گذار خواهد بود ، اگر حرکتی نکنید بعد از مدتی این سرعت کم اثرات منفی بر قابلیت ‌های وب‌سایت شما می گذارد و همین باعث ریزش کاربران خواهد شد و میزان نرخ تبدیلات سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهد ، مقوله سرعت در بهبود عملکرد و قابلیت های وردپرس بسیار اثرگذار است.

استفاده مناسب از پاپ ‌آپ ‌ها و فرم ‌های تماس برای بهبود عملکرد وردپرس

بسیاری از مدیران و صاحبان وی سایت ها برای تعامل با کاربران از پاپ ‌آپ ‌ها و فرم ‌های تماس بهره می گیرند ولی باید دقت داشته باشید که از این ابزار باید به درستی استفاده کرد و استفاده بیش از حد از آن ‌ها بر کاربرد و قابلیت‌ های وب سایت اثر منفی خواهد گذاشت ، چنین سایت هایی در گوگل در رتبه های پایین ‌تری قرار می گیرند ، پس برای بهبود عملکرد وردپرس برای ایجاد تعامل بین کاربران خود از فرم‌ های اشتراک و پنجره‌های کم تر بهره بگیرید.

داشتن قسمت های واضح در وب سایت

این مورد عملکرد وردپرس و قابلیت آن را بهبود می بخشد و به صورت غیرمستقیم بر ترافیک وب سایت اثرگذار است و باعث رشد کسب و کار شما می شود ، سعی کنید در وب سایت خود همه بخش‌ ها برای کاربران واضح باشد ، برای مثال از دکمه ‌هایی در سایت استفاده کنید که بازدیدکنندگان را برای انجام اقداماتی خاص هدایت کند ، دکمه هایی از قبیل دانلود محصولات ، عضویت در خبرنامه و خواندن محتوای جدید.

افزودن پشتیبانی چت زنده به قابلیت های وب سایت

اگر یک وب سایت ارائه محصولات و خدمات دارید برای بهبود عملکرد وردپرس خود ، قابلیت پشتیبانی زنده از طریق چت را باید بیفزایید ، بدین ترتیب کاربران شما در هنگام خرید محصولات و خدمات از پشتیبانی لازم برخوردار خواهند بود ، افزونه ‌های چت زنده مانند افزونه پشتیبانی وردپرس با تلگرام می تواند در این راه به شما کمک کند.
سپس باید افرادی را برای مشاوره دادن به بازدیدکنندگان شما در نظر بگیرید تا بر اساس نیاز هر کاربر مشاوره ای به او بدهند و او را راهنمایی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا