آشنایی با نکات سئو برای تولید محتوا قسمت دوم

در مطلب قبل با عنوان ( آشنایی با نکات سئو برای تولید محتوا قسمت اول ) با برخی از نکات سئو مهم در زمینه تولید محتوا آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم نکات مهم دیگر را بیان کنیم. همانطور که میدانیم رعایت سئو و بهینه سازی سایت در هنگام نوشتن تولید محتوا بسیار ضروری و مهم است. برای آنکه بهترین نتیجه را داشته باشیم باید استاندارد مشخصی بین سئو و تولید محتوا برقرار کنیم تا نتیجه خوبی در موتورهای جستجو بخصوص گوگل داشته باشیم. اصول سئو برای تولید محتوا بسیار ساده است که با بکارگیری آن میتوان از رقبا پیشی گرفت.

نکات سئو برای تولید محتوا

برای آنکه در رتبه بندی گوگل مقام خوبی کسب کنیم و در رتبه بالا قرار بگیریم باید توجه کامل به محتوا نویسی داشت. دوره آن زمان که با نوشتن یک مطلب ۳۰۰ کلمه ای در گوگل رتبه کسب میکردند تمام شد. باید برای نوشتن محتوا با هدف پیش رفت. برای نوشتن محتوا باید هدف خود را از قبل مشخص کنید و در پایان به هدف مربوطه برسید. هدف هایی همانند نوشتن مطالب برای بدست آوردن لینک ، برای آموزش دادن مطلب علمی خاص به خوانندگان ، تولید مشتریان ، هدایت تعاملی اجتماعی و … همگی میتوانند برای نوشتن محتوا به شما کمک کنند.

استفاده از لینک های خارجی 

حتما به لینک دادن در نوشتن محتوا دقت نمایید. در مطلب قبلی در مورد لینک داخلی توضیح دادیم که چقدر اهمیت بالایی دارد. لینک خارجی هم همانند لینک داخلی دارای اهمیت بسیار بالایی است. اگر در مورد موضوع خاصی در حال نگارش هستید و به نظر شما سایت های مفید و مرتبط به موضوع میتوانند به مخاطب شما کمک کنند حتما به آن سایت ها لینک دهید. سایت های معتبر میتوانند کمک زیادی به مخاطبین شما کنند. گوگل هم به این موضوع اهمیت ویژه میدهد تا جاییکه لینک دادن پس از تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی نزد گوگل دارد.

اهمیت دادن به مبانی سئو

همانطور که گفته شد کلمه کلیدی نقش بسیار حیاتی در سئو دارد و توجه به آن بسیار مهم است. اما در کنار آن باید به برچسب ها ، عنوان در نظر گرفته ، متای توضیحات ، متن جایگزین عکس ، یو آر ال و … توجه فراوان کرد. این موارد همگی از مبانی مهم سئو هستند. برای نوشتن مطلب و ارسال آن باید تمامی این مبانی در نظر گرفته شود تا در کنار هم تاثیر زیادی در سئو و رتبه بندی شما داشته باشند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از کلمه کلیدی در عنوان صفحه ، متای توضیحات و یو آر ال اهمیت بسیار بالایی دارد.

Content Generation 2

استفاده از محتوای تصویری جذاب

یکی از نکات مهمی که باعث جذاب شدن محتوا و پست شما خواهد شد استفاده از مدیاهای تصویری جذاب و مرتبط به موضوع شما میباشد. باید به مخاطب و خواسته های او توجه کرد. بسیاری از مخاطبان به هنگام ورود به سایت و مشاهده پست شما میخواهند هر چه زودتر با اصل موضوع و محتوا آشنا شوند که در این راستا نمودار ها ، عکس ها و ویدئو ها کمک شایانی به آنها خواهد کرد. اهمیت دادن به مخاطبین و توجه به خواسته آنها باعث میشود تا مطلب شما بک لینک های بیشتری دریافت کند و به مرور به تعداد بیشتری اشتراک گذاری شود تا در نهایت رتبه بندی شما بالاتر رود.

استفاده از شبکه های اجتماعی

این روزها استفاده از شبکه های اجتماعی و حضور در این شبکه ها بسیار افزایش یافته است. شما هم از این امتیاز میتوانید به نفع خود و وب سایت استفاده کنید. وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی حضور دهید تا روز به روز باعث پیشرفت برند خود شوید. این حضور باعث میشود تا ارتباط بیشتری با کاربران برقرار نمایید و درنهایت ترافیک بیشتری در انتظار سایت شما باشد. این افزایش ترافیک به منزله افزایش بازدید و در نهایت ارتقا سئو میباشد.

توجه زیاد به نوشتن متن تخصصی

به این نکته همیشه توجه داشته باشید که هر وبسایتی با هر موضوعی که میخواهد داشته باشد همیشه رقیب خود را دارد. اگر شما صاحب یک وب سایت فروشگاهی هستید و درصدد این میباشید که محصولات خود را با انتشار یک پست بفروشید در اشتباه هستید. صدها کسب و کار همانند شما برای مشتریان وجود خواهد داشت تا تنها با یک کلیک به محصول مد نظر شما دسترسی داشته باشند. پس تنها یک متن قوی است که میتواند مخاطب را مجذوب و متقاعد به همکاری با شما بکند. توجه به این نکته بسیار مهم است.

استفاده نکردن از محتوای کپی

یکی از نکاتی که موتورهای جستجو بخصوص گوگل اهمیت بسیار بالایی به آن میدهند استفاده نکردن از مطالب یکسان و کپی از مطالب سایت های دیگر است. گوگل روی این موضووع بسیار حساس است و با مشاهده این مطلب حتی بقدر بسیار کم به آن واکنش نشان داده و ضرر جبران ناپذیری وارد خواهد کرد. مطالب کپی باعث وارد شدن نمره منفی به سئو خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهار =

دکمه بازگشت به بالا