آشنایی با نکات سئو برای تولید محتوا قسمت اول

تمامی مطالبی که در سایت قرار داده میشود اعم از متن ، تصویر ،‌صوت ، فیلم همگی شامل محتوای وب میشوند. محتواهای داخل سایت بیان کننده و معرف سایت خواهند بود. این محتواها در برگیرنده اسناد و اطلاعات ، برنامه ها و اپلیکیشن ها ، سرویسهای الکترونیکی ، انواع تصاویر ، فایل های صوتی ، فایل های تصویری و… است.

تولید محتوای وبسایت

طراحی سایت نتیجه یک کار گروهی و همکاری متخصصین در حوزه های مختلف است. برای آنکه یک سایت خود را ایجاد کنیم متخصصان مختلفی همانند برنامه نویس ، طراح رابط کاربری ، گرافیک کار و کارشناس مخصوص تواید محتوا نیاز است. وظیفه و نقش هریک مهم و حیاتی است اما باید به این نکته توجه داشت وظیفه کارشناس تولید محتوا اشتراک گذاشتن نتایج کار سایر متخصصین برای مخاطب است و با مطالب خود میتواند مخاطب را مایل به دنبال کردن سایت یا از دست دادن آن کند.

اهمیت تولید محتوا

به این نکته توجه داشته باشید که اگر بهترین سایت دنیا را طراحی کنید اما محتوای مناسبی تولید نشود بدون شک شکست خواهید خورد. محتوای مناسب در کنار طراحی یک سایت خوب میتواند باعث پیشرفت و موفقیت سایت شما شود. یکی از نکات قابل توجه و زیبای دنیای محتوا تنوع آن است.شما میتوانید از طریق چند حرف فارسی یا نوشته کوتاه با عکس و فیلم مقاله ای بلند یا کوتاه بسازید و در دنیای مجازی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

نکات سئو برای تولید محتوا

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشت بدست آوردن امتیاز بالا در موتورهای جستجو همانند گوگل است. اما بسیاری از کاربران گمان میکنند تنها با در نظر داشتن موتورهای جستجو گر شروع به نوشتن مطلب و تولید محتوا میکنند که این یک کار بسیار نادرست است. مهمترین فاکتور برای جذب خواننده و بالابردن بازدید سایت نوشتن مطالب مفیدی که کاربر را مشتاق به خواندن کند.

در ادامه قصد داریم نکاتی را برای شما بیان کنیم تا بوسیله آن بتوان محتوایی نوشت که هم موتورهای جستجو و هم کاربر را راضی نگه داریم.

استفاده از عناوین جذاب 

حتما برای شما هم پیش آمده است که در موتورهای جستجوی مختلف همانند گوگل بدنیال مطلب خاصی باشید. اولین چیزی که به چشم میخوره عنوان های هر مظلب است. هر مطلبی که دارای عنوان جذاب تری باشد مخاطبین بیشتری به خود جذب خواهد کرد. بنابراین نوشتن عنوان زیبا و جذاب از اهمیت بالایی برخوردار است. برای نوشتن یک عنوان خوب میتوانید از کلمات و عبارت های تاثیرگذار و پرطرفدار استفاده نخمود. یک عنوان خوب باعث کاربر پسند شدن محتوای شما خواهد شد که گوگل به این موضوع اهمیت زیادی خواهد بود و در نتیجه سئو سایت شما بالا خواهد رفت.

Content Generation

استفاده از کلمات کلیدی جدید

چندین سال قبل وقتی طراحان سایت به دنبال رتبه خوب در گوگل بودند با تکرار زیاد کلمات کلیدی در متن سعی به فریب دادن گوگل میکردند. اما امروزه برای آنکه رتبه خوبی در گوگل داشته باشیم باید سعی کرد از کلمات کلیدی جدید و بلند که مطلب ما مرتبط با آن باشد استفاده کرد.

بالا بودن سرعت سایت 

به این موضوع دقت کنید که یک مطلب با عنوان بسیار جذاب و کلمه کلیدی خوب و عالی نوشتید و مخاطب متاشق به خواندن مطلب شما شده است. وارد سایت شما میشود اما زمان زیادی برای بارگزاری طول میشکد. در این حالت به راحتی مخاظب خود را از دست خواهید داد. پس یکی از فاکتورهای مهم و اصلی در سئو و جذب کاربران سرعت بالای سایت خواهد بود. حد معمول بارگزاری سایت حدود ۳ ثانیه است اگر بیشتر از این زمان طول کشید سایت شما دارای مشکلاتی خواهد بود. پس اگر بهترین مطالب را نوشته باشید اما سرعت بارگزاری آنها پایین باشد با افت شدیدی کاربر همراه خواهید بود.

فرمت جذاب محتوا

برای آنکه فرمت مناسب و جذاب تری داشته باشیم باید به چند نکته توجه کرد. اول اینکه از جملات کوتاه تر استفاده کرد. برای این منظور نهایتا از دو یا سه جمله در یک پاراگراف استفاده کرد. سپس میتوان از یک جمله بصورت مجزا برای تاکید کردن بر روی گفته ها حساب کرد. بعد از تمامی این کارها باید به هلدینگ توجه خاص کرد. هلدینگ های ۲ و ۳ نقش قابل توجهی در تولید محتوا خواهند داشت. هلدینگ کردن متن باعث تقسیم کردن محتوا به بخش های مجزا خواهد شد و کاربر راحت تر میتواند با مطالب ارتباط برقرار کند. هلدینگ تاثیر زیادی بر روی سئو و توجه گوگل به مطلب خواهد داشت.

استفاده از لینک های داخلی 

در حال نگارش مطلبی هستید و از عباراتی استفاده میکنید که در پست های قبلی خود در مورد آن توضیح داده اید در این حالت میتوانید با استفاده از لینک داخلی به آن مطلب اشاره کنید. این امر باعث خواهد شد تا مخاطبین به مطلب قبلی شما رجوع کنند و به گشت زنی در سایت و خواندن مطالی مورد علاقه خود بپردازند. لینک داخلی تاثیر زیادی در سئو سایت و افزایش ترافیک سایت خواهد داشت.

نوشتن محتوای بلند

یکی از نکاتی که هم سئو و هم کاربران اهمیت زیادی به آن میدهند خواندن محتواهای جذاب و بلند است. گوگل هم به این موضوع اهمیت زیادی داده است تا آنجا که مطالبی در گوگل رتبه بالایی دارند که محتوای آنها بیش از ۲۰۰۰ کلمه است. اما برای نوشتن محتوای بلند باید توجه کرد که متن شما دچار از هم گسیختگی نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا