چگونه به مطالب وردپرس تاریخ انقضا اضافه کنیم ؟

چگونه به مطالب وردپرس تاریخ انقضا اضافه کنیم ؟

بعضی از مطالب سایت های وردپرسی فقط برای یک دوره زمانی خاص مفید و قابل استفاده هستند و بعد از مدتی دیگر مفید نخواهند بود و کاربردی نخواهند داشت ، اطلاعیه های فصلی ، جزییات یک رویداد ، مسابقاتی که به پایان رسیده ، کدهای تخفیف از جمله این مطالب می باشند ، یکی از روش های خوب برای بالا بردن اعتبار سایت این است که به این مطالب ، تاریخ انقضا اضافه کنیم .

این کار را در سایت های وردپرسی می توانید انجام دهید ، با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با روش اضافه کردن تاریخ انقضا و همچنین تغییر محتوای مطلب بعد از انقضا به وسیله افزونه آشنا کنیم .

 

زمان مناسب برای منقضی کردن یک مطلب

همیشه دو دلیل اصلی برای این که تاریخ انقضا به مطالب وردپرس اضافه کنیم وجود دارد ، اولین دلیل مفید بودن مطلب شما برای یک بازه زمانی خاص است که باید در این زمان تاریخ انقضا به مطلب اضاقه شود ، برای مثال کدهای تخفیف ، مسابقات ، همایش ها ، رویدادها از مطالبی هستند باید تاریخ انقضا به آن ها اضافه گردد .

دلیل دیگر برای اضافه کردن تاریخ انقضا این است که با این کار ، مطلب را با ارزش و کمیاب جلوه می دهید و اصلاحا یک نوع کمیابی مصنوعی (artificial scarcity) در سایت ایجاد می کنید ، با این کار در کاربر حس اضطرار ایجاد خواهید کرد و کاربر را به واکنش وادار می کنید و اگر زود واکنش نشان ندهد ، به راحتی موقعیت را از دست خواهد داد و این یک حالتی است که هیچ کاربری دوست ندارد و قطعا واکنش نشان خواهد داد .

 

تاریخ انقضای معمولی

برای استفاده از روش تاریخ انقضای معمولی یک تاریخ برای انقضای مطلب انتخاب می کنید و زمانی که آن تاریخ فرا رسید ، مطلب برای تمام کاربران منقضی خواهد شد ، ولی یک تکنیک انقضای دیگر وجود دارد که به تاریخ انقضای همیشه سبز معروف است ، در این روش به جای اضافه کردن تاریخ انقضای مشابه برای همه کاربران ، تاریخ انقضا برای هر کاربر را متناسب با تاریخ بازدید اول آن کاربر از مطلب ، تعیین می کنید ، برای این کار می توانید از یک افزونه رایگان استفاده و انقضای معمولی را به مطالب وردپرسی خود اضافه کنید و همچنین با یک سرویس پرمیوم از انقضای همیشه سبز استفاده نمایید .

 

روش کار اضافه کردن تاریخ انقضای معمولی به مطالب وردپرس

افزونه Simple Post Expiration را برای اضافه کردن یک تاریخ انقضای معمولی به مطالب وردپرس به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که توسعه یافته افزونه Easy Digital Downloads می باشد .

 

برای این کار دو مرحله در پیش دارید :

  • اول این که باید تاریخ انقضای کلی برای مطلب را تعیین کنید .
  • سپس از کد کوتاهی استفاده کنید و این که معلوم کنید بعد از انقضای مطلب ، چه اتفاقی برای آن می افتد.

 

تعیین تاریخ انقضای مطلب

در این مرحله این افزونه را فعال می کنید و هنگام نوشتن یا ویرایش مطالب ، گزینه Expires زیر باکس انتشار ، اضافه می شود و شما باید تنها تاریخ انقضای مطلب را انتخاب کنید ، با این کار زمانی که تاریخ مشخص شده فرا رسد ، عبارت expired به ابتدای عنوان مطلب اضافه می شود ، همچنین می توانید برای تغییر پیغام منقضی شدن مطلب به قسمت تنظیمات بروید و فیلد Expired Item Prefix را آن طور که می خواهید ویرایش نمایید .

 

چگونه به مطالب وردپرس تاریخ انقضا اضافه کنیم ؟

استفاده از کد کوتاه افزونه

همان طور که گفتیم برای ویرایش محتوای مطلب بعد از انقضا ، از یک کد کوتاه افزونه باید بهره بگیرید و به صورت دستی ، محتوایی که می خواهید منقضی شود را باید با استفاده از کد کوتاه تغییر دهید ، همچنین با همین کد کوتاه ، قادر هستید پیغام نمایش داده شده را هم ویرایش کنید و از آن برای یک بخش از مطلب خود نیز استفاده نمایید .

 

چگونه به مطالب وردپرس تاریخ انقضا اضافه کنیم ؟

 

کاربردهای دیگر کد کوتاه

  • با کد کوتاه می توانید پیغام دلخواه قبل از انقضای مطلب را نمایش دهید .
  • می توانید CSS سفارشی و دلخواه به محتوای منقضی شده اضافه نمایید و فرمت تاریخ را نمایش دهید .
  • می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مورد پارامترها به صفحه افزونه در سایت وردپرس رجوع نمایید .

 

روش های دیگر برای اضافه کردن تاریخ انقضا

  • افزونه Simple Post Expiration، هم یک افزونه برای این کار است ولی برای تاریخ انقضا همیشه سبز کارایی ندارد .
  • لازم به ذکر است که افزونه رایگان برای انجام این کار وجود ندارد ولی با سرویس پرمیوم Page Expiration Robot می توانید این کار را انجام دهید که برای کاربران خارج از ایران بیشتر کاربرد دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا