رفع خطای Force https با htaccess

خطاهای رایج گواهینامه SSL

رفع خطای Force https که یکی از خطاهای رایج SSL است یکی از دغدغه های بسیاری از صاحبان وبسایت است. شما با هر سیستم یا زبان برنامه نویسی که سایت خود را ایجاد کرده باشید نیاز دارید ا گواهینامه SSl را روی سایت خود بارگزری نمایید تا هم کاربران و مراجعه کنندگان بتوانند با آسودگی خاطر در سایت شما به گشت و گذار بپردازند و احتمالا خرید انجام دهند و هم موتورهای جستجو شما را در نتایج بهتری از نتایجشان قرار دهند.

خطای force https از htaccess
خطای force https از htaccess

بنابراین باید بر روی سایت خودتان گواهینامه SSl را فعال نمایید. پس از فعالسازی این گواهینامه ممکن است با خطاهایی مواجه شوید که ما در این نوشته قصد داریم به یکی از این خطاها و نحوه رفع آن بپردازیم.

خطای Force Https و نحوه رفع آن

این خطا هنگامی بروز میکند که در سایت شما همه یا برخی از آدرسها بجای ارجاع به https به http ارجاع شوند. بعنوان مثال ممکن است تصاویر بارگزاری شده در هاست شما دارای چنین مشکلی باشند.

جهت حل این مشکل شما میتوانید از افزونه هایی که براحتی میتوانند این مشکل را برای شما حل کنند استفاده نمایید اما پیشنهاد ما این است که بجای استفاده از افزونه ها از روش ساده تر و سبکتری برای انجام اینکار استفاده نمایید. شما میتوانید با قرار دادن یک تکه کد در فایل Htaccess سایت خودتان براحتی این مشکل را حل کنید.

حل مشکل Force https با فایل Hraccess

تنها کاری که باید بکنید این است که به هاست خودتان مراجعه نموده و فایل htaccess را باز نمایید (توجه کنید که این فایل مخفی بوده و لازم است که آنرا از حالت مخفی بیرون آورید.

سپس

 

تنها کاری که باید بکنید این است که:

  1. ورود به هاست

    به هاست خودتان مراجعه نموده و فایل htaccess را پیدا کنید. این فایل مخفی بوده و باید از طریق setting آنرا از حالت مخفی بیرون آورید
    خطای force https از htaccess

  2. ورود به فایل htaccess

    وارد فایل شده htaccess و کد را در آن درج میکنیم.

    خطای force https از htaccess

کد درج شده در تصویر بالا را در زیر بصورت تایپ شده ملاحظه میفرمایید. کافیست جای nitrocyber آدرس دامنه و جای ir پسوند دامنه خودتان را وارد نمایید

gRewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} nitrocyber\.ir [NC]RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.nitrocyber.ir/$1 [R,L]

امتیاز نوشته

امتیاز نوشته

امتیاز نهایی

لطفا جهت حمایت از ما امتیاز خود را در زیر وارد نمایید

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا